02 грудня 2016, 14:12

Аеропортова інфраструктура найкраще пристосована до потреб пасажирів з обмеженими можливостями

 Представники Державної авіаційної служби України взяли участь у круглому столі «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури», що відбувся 1 грудня в Міністерстві інфраструктури. Захід під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка пройшов за участю Голови Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, представників громадських організацій та експертів державних установ.

Під час засідання учасники обговорили результати підготовки проекту Національної доповіді «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю», яка буде презентована в грудні поточного року.

 Так, протягом останніх років в аеропортах вжито низку заходів, спрямованих на створення безбар’єрного середовища:

  •  В аеровокзалах входи та виходи, які призначені для пересування пасажирів у кріслах-колясках, обладнані пандусами для переміщення інвалідних колясок.
  •  В усіх аеропортах інформація щодо виконання рейсів оголошується через систему гучномовного зв'язку. У 10 аеропортах («Бориспіль», «Вінниця», «Дніпропетровськ», «Запоріжжя», «Івано-Франківськ», «Київ» (Жуляни), «Львів», «Одеса», «Харків», «Чернівці») інформація щодо виконання рейсів також розміщується на моніторах.
  • В аеровокзалах розміщені піктограми та спеціальні покажчики (напрямки входу/виходу для осіб з обмеженими фізичними можливостями, туалети).
  •  Для транспортування по перону пасажирів з обмеженою мобільністю та їх посадки/висадки до/з повітряних суден в аеропортах «Бориспіль», «Дніпропетровськ», «Київ» (Жуляни), «Запоріжжя», «Львів», «Одеса» використовується спецмашина «Амбуліфт». Доставка пасажирів з обмеженими фізичними можливостями до повітряних суден в інших аеропортах здійснюється перонними автобусами з низькою підлогою.
  • Аеропорти «Бориспіль», «Дніпропетровськ», «Одеса», «Львів», «Запоріжжя», «Івано-Франківськ», «Ужгород», «Київ» (Жуляни), «Харків» забезпечені кріслами-візками для обслуговування осіб, обмежених у пересуванні.
  •  Спеціально обладнані туалети є в 9 аеропортах: «Бориспіль», «Вінниця», «Київ» (Жуляни), «Одеса», «Дніпропетровськ, «Івано-Франківськ», «Львів», Запоріжжя», «Харків».
Однак учасники погодились, що існуюча інфраструктура дозволяє лише частково забезпечити дотримання відповідних норм, а принципи універсального дизайну повною мірою можуть бути враховані тільки під час будівництва та реконструкції аеровокзальних комплексів.Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того,
щоб повідомити про це адміністратора сайту avia.gov.ua