Рада міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) закликає Російську Федерацію негайно припинити порушення міжнародних авіаційних правил, щоб зберегти безпеку цивільної авіації.

У рішенні ICAO йдеться про порушення суверенного повітряного простору України та про навмисне та постійне порушення вимог безпеки через спроби російського уряду обійти санкції ЄС. Ці дії включають незаконну подвійну реєстрацію в Росії літаків, викрадених у лізингових компаній, і дозвіл російським авіакомпаніям експлуатувати ці літаки на міжнародних маршрутах без дійсного Сертифікату льотної придатності.

Хуан Карлос Саласар, Генеральний секретар ICAO: «Рада ІCАО доручила мені повідомити всі Договірні держави про порушення Російською Федерацією Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944 рік – Чиказька Конвенція) (Doc 7300/9) відповідно до статті 54 j) згаданої Конвенції.»

Своєю чергою, Європейська Комісія вітає міжнародне засудження Росії за порушення авіаційних правил і санкції ЄС.
Адіна Велян, комісар з питань транспорту: «Для всіх країн надзвичайно важливо захистити систему, засновану на міжнародних авіаційних правилах, для безпеки пасажирів і екіпажу. Росія продовжує нехтувати основними правилами міжнародної авіації та давати вказівки своїм авіакомпаніям працювати проти цих правил. Я вітаю чітке засудження Ради ICAO, яке демонструє всю серйозність дій, вжитих Росією».

Жозеп Боррель, Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки: «Мета санкцій ЄС, окрім усіх інших наших дій, полягає в тому, щоб зупинити безрозсудне та нелюдське вторгнення Росії в Україну. У цьому контексті я вітаю доповідь ICAO, яка вказує на ще один приклад явного ігнорування Росією міжнародних правил і стандартів, піддаючи ризику життя людей, у тому числі громадян Росії.

ICAO повідомила  193 держави-члени про явне недотримання Росією важливого міжнародного авіаційного права та винесе це питання на наступну Генеральну асамблею, що прохитиме з 27 вересня по 7 жовтня 2022 року.

Деталі за посиланням


Infraction of the Convention on International Civil Aviation by the Russian Federation