Інструктори наказ від 20.07.17 № 565

З метою виконання Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації» затверджених наказом Державної авіаційної служби України від 20.07.2017р. №565 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017р. за №1056/30924, Державною авіаційною службою України розроблені рекомендації щодо визнання та погодження Державіаслужбою підготовки кандидатів з метою отримання ними повноважень інструкторів різних категорій з видачою відповідних сертифікатів.

Загальні та спеціальні вимоги до кандидатів на отримання повноважень інструктора визначені Підчастиною J Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації», затверджених наказом Державної авіаційної служби України від 20.07.2017 р. № 565 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 р. за №1056/30924.

 • Перед подачею заяви рекомендується докладно ознайомитися з процедурою видачі сертифікатів інструкторів.
 • Заява на видачу сертифікату інструктора заповнюється друкованими літерами з використанням чорних або темно-синіх чорнил.
 • Заява подається до відповідного структурного підрозділу з сертифікації персоналу з льотної експлуатації, а саме до сектору нагляду за екзаменаторами управління роботи з персоналом з льотної експлуатації (далі - Сектор) уповноваженого органу та
  реєструється.

 

Заява SFI

Заява МССІ

 • Кожна заява реєструється та надається призначеному відповідальному інспектору Сектору на її розгляд.
 • Відповідальний інспектор Сектору здійснює попередній розгляд необхідних документів.
 • У разі виявлення невідповідностей, під час попереднього розгляду у заповненні Заяви або наданих документах вищезазначених вимогам Правил, відповідальний інспектор повертає документи заявнику. Про наявність формальних невідповідностей вимогам Правил, заявник або АТО/експлуатант інформується листом, в якому також зазначається
  обґрунтування. Час, що витрачений заявником на усунення невідповідностей, спричиняє пропорційне подовження загального терміну розгляду заяви. У разі неусунення  заявником формальних невідповідностей впродовж 7 днів після отримання листа, заява відхиляється та
  разом з комплектом документів відсилається заявникові, а повторний розгляд буде можливий після подачі нової заяви.

Відповідальний інспектор Сектору здійснює перевірку необхідних документів у
відповідності до заяви згідно встановлених чек-листів.

 

Здійснюється перевірка порядку заповнення та аналіз наступного переліку документів для видачі сертифіката інструктора:

- кредитний звіт, який засвідчує теоретичний або практичний досвід заявника, що був зарахований АТО перед початком підготовки згідно положень Правил за підписом керівника з підготовки (за наявності);
- копія свідоцтва авіаційного персоналу з додатком експлуатанта до свідоцтва (за наявності);
- копія медичного сертифікату встановленого зразка (за наявності);
- копія сертифікату та додатків про проходження теоретичної підготовки інструктора;
- копія завдання на тренування (практична підготовка інструктора);
- копія акту оцінки компетентності інструктора;
- копія наказу експлуатанта чи АТО щодо допуску до виконання обов’язків інструктора певної категорії;
- копія льотної книжки, де засвідчено наліт відповідно до спеціальних вимог певної категорії інструкторів;
- інші необхідні документи, що підтверджують відповідність заявника вхідним вимогам.

Відповідальний інспектор Сектору здійснює оформлення сертифіката інструктора певної категорії та завантажує його в систему електронного документообігу для реєстрації.

 

Сертифікат SFI

Сертифікат MCCI

Після нанесення реєстраційного номеру, сертифікат видається Заявнику з відміткою про дату видачі, категорії інструктора, номера сертифіката та підписом отримувача.

Експлуатанти та навчальні організації повинні здійснювати заходи, необхідні для забезпечення своїх інструкторів сертифікатами відповідно до вимог Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної 3 авіації», затверджених наказом Державної авіаційної служби України від 20.07.2017 р. № 565 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 р. за №1056/30924.
Експлуатанти та навчальні організації беруть на себе відповідальність за виконання затверджених Державіаслужбою навчальних програм своїм інструкторським персоналом, і надалі будуть дотримуватись всіх необхідних вимог щодо підтримання відповідності інструкторів до вимог Авіаційних правил України. Призначається відповідальна особа за ведення документації стосовно діяльності інструкторів для можливості надання всієї необхідної інформації до Державіаслужби (за необхідності).

Сертифікат інструктора є власністю утримувача. Повноваження за таким сертифікатом дійсні за умови наявності трудових відносин між утримувачем та експлуатантом або навчальною організацією на право виконання затверджених Державіаслужбою програм. Власник сертифікату зберігає оригінал у своїй особовій справі.
Експлуатант зберігає його особову справу. Після закінчення терміну дії трудового договору з експлуатантом – сертифікат не вилучається, повноваження припиняються. При втраті сертифікату власник повинен повідомити експлуатанта чи навчальну організацію, Державіаслужбу та органи внутрішніх справ, де відбулась втрата, відповідно до чинного законодавства. Якщо після заяви про втрату (викрадення) і отримання повторного сертифікату, власник знаходить попередній оригінал, то про цей факт необхідно повідомити Державіаслужбу в письмовому вигляді.

Кандидату на отримання Сертифікату Екзаменатора ДАСУ необхідно надати Заяву та копії доказової документації до сектору нагляду за екзаменаторами управління сертифікації персоналу департаменту льотної експлуатації Державіаслужби на адресу:

проспект Перемоги, буд. 14, кім. 1610, м. Київ, 01135

 

Режим роботи:

 • понеділок – четвер: з 10:00 – 17:00
 • обідня перерва 12:45 – 13:30
 • п’ятниця: не прийомний день
 • субота, неділя: вихідний.

Для отримання додаткових рекомендацій щодо надання заяви звертайтесь за наступними контактними номерами телефонів:

(044) 351-56-63
(044) 351-56-59

Авіаційні правила України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації», затверджених Наказом Державної авіаційної служби України 20.07.2017 № 565, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 р. за № 1056//30924.