Аеродромне метеорологічне обладнання

Метеорологічне аеродромне обладнання – технічний засіб, програмно-апаратний комплекс, який використовується для вимірювання метеорологічних величин та для метеорологічного обслуговування польотів повітряних суден цивільної авіації на аеродромах та злітно-посадкових майданчиках України.

Сертифікація метеорологічного аеродромного обладнання здійснюється відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 24.05.2011 №117 (зареєстрованого Міністерством юстиції України 16.06.2011 за 716/19454). Необхідною умовою допуску до експлуатації нового типу метеорологічного аеродромного обладнання для метеорологічного обслуговування польотів повітряних суден цивільної авіації на аеродромах та посадкових майданчиках є наявність на даний тип метеорологічного обладнання Сертифіката, виданого Державіаслужбою України відповідно до вимог цих правил.

У разі відсутності сертифіката метеорологічного аеродромного обладнання, експлуатація метеорологічного аеродромного обладнання забороняється.

Перелік обладнання прийнятого до застосування в Україні.

Системи метеорологічних спостережень:

  • Автоматизована система метеоролічного забеспечення «Датаспектр авіа» для аеродромів із ЗПС обладнаних для точного заходження на посадку за I, II, III категорією IKAO;
  • АМАС Авіа-1;
  • AviMET;
  • КРАМС-4;
  • Тропосфера.

Прилади для вимірювання напрямку та швидкості вітру: МАРК-1;

Прилади для вимірювання висоти нижньої межі хмар: “Промінь”; “ЛВВЧ-1”.

Прилади для вимірювання атмосферного тиску: БАР.

Допплерівські метеорологічні радіолокатори: “МETEOR-METEOCELL”.

Прилади для вимірювання видимості: “ВВ-1”; “Пеленг”.

Автоматизовані системи передпольотного обслуговування: “MeteBriefing”.