Погодження об’єктів на при аеродромній території

1. Нормативно-правові акти, що регламентують питання погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації
1.1 Повітряний кодекс України, стаття 69. Приаеродромна територія. Будівництво на приаеродромній території.
1.2 Постанова Кабінету Міністрів України від 28 червня 1993 р. № 819 (зі змінами) «Про затвердження Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях».
1.3 Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 р. № 520 «Про затвердження Положення про Державну авіаційну службу України», пункти 31, 33, 46.
1.4 Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 954 «Про затвердження Положення про використання повітряного простору України», Порядок погодження місця розташування і висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів та роботу засобів зв’язку, навігації та спостереження (радіотехнічного забезпечення) (пункти 56 ÷ 64).
1.5 Наказ Міністерства інфраструктури України від 30 листопада 2012 р. № 721 «Про затвердження Порядку погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації», зареєстрований Міністерством юстиції України 24 грудня 2012 р. за № 2147/22459.
1.6 Приложениие 14 «Аэродромы», том 1 ІСАО.
1.7 «Производство полетов воздушных судов», Doc 8168 ІСАО.
1.8 ICAO EUR DOC 015 European guidance material on managing Building Restricted Areas.
Примітка. З зазначеними документами можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України http://rada.gov.ua/

2. Перелік документів, що необхідно надати до Державіаслужби, при подачі Заявки
2.1 Заявка щодо розгляду та надання погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації (зразок наведено в Додатку 1 до Порядку погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації).
2.2 Висновок експлуатанта аеродрому (вертодрому) щодо погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації з умовами, що забезпечують необхідний рівень безпеки польотів у районі аеродрому та на приаеродромних територіях (зразок наведено в Додатку 2 до Порядку погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації).
2.3 Висновок провайдера аеронавігаційного обслуговування щодо погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації (зразок наведено в Додатку 3 до Порядку погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації).
2.4 Ситуаційний план щодо місцезнаходження ділянки забудови об’єктів будівництва, прив’язаних до аеродрому (вертодрому, злітно-посадкового майданчику).

3. Перелік документів, що може отримати Заявник після розгляду заявки Державіаслужбою
3.1 Висновок щодо погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації (зразок наведено в Додатку 4 до Порядку погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації)
3.2 Відмова у наданні погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації (зразок наведено в Додатку 4 до Порядку погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації)
3.3 Рішення про припинення будівництва (діяльності, передбаченої частиною другою статті 69 Повітряного кодексу України) на приаеродромній території
3.4 Рахунок-фактуру за виконані дії при видачі Висновку

4. Дії Заявника
4.1 Розробити/організувати розроблення ситуаційного плану щодо місцезнаходження ділянки забудови об’єктів будівництва, прив’язаних до аеродрому (вертодрому, злітно-посадкового майданчику).
4.2 Отримати Висновок від експлуатанта аеродрому.
4.3 Отримати Висновок від провайдера аеронавігаційного обслуговування.
4.4 Надати Заявку з необхідними документами до Державіаслужби.
4.5 Сплатити державний збір за надання державних послуг (рахунок-фактура).
4.6 Отримати відповідний документ, визначений у пунктах 3.1 ÷ 3.3.

5. Дії Державіаслужби
5.1 Зареєструвати Заявку в електронному документообігу.
5.2 Провести оцінку наданих документів за формальним ознаками.
5.2.1 При позитивній оцінці – організувати погодження в структурних підрозділах Державіаслужбі.
5.2.2 При негативній оцінці – повернути документи Заявникові з листом де пояснюється причина повернення.
5.3 Провести фахову оцінку наданих документів на відповідність вимогам нормативно-правових актів, зазначених у пункті 1.
5.4 Оформити рахунок – фактури про сплату державних зборів за надання державних послуг та надати його Заявникові.
5.5 Оформити відповідний документ, визначений в пунктах 3.1 ÷ 3.3.

6. Узагальнені вимоги щодо погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації
6.1 Заявник подає Заявку з пакетом документів через скриньку, що розміщена в холі Державіаслужби (пр. Перемоги, 14, Київ) або поштовим відправленням.
6.2 Інформацію щодо статусу Заявки отримують за телефоном 3515580 або 3515299 у Відділі документаційного забезпечення та контролю за виконанням.
6.3 Державіаслужба може надавати консультації щодо питань погодження (відповідальний виконавець структурного підрозділу) але офіційно взаємодія з Заявником здійснюється ТІЛЬКИ шляхом листування через Відділ документаційного забезпечення та контролю за виконанням.
6.4 Абсолютна відмітка поверхні землі надаються в Балтийській системі висот (БСВ).
6.5 Географічні координати об’єкта будівництва (реконструкції) надаються у Всесвітній геодезичній системі – 1984 (WGS-84).
6.6 Погодженню підлягає місце розташування і висота таких об’єктів будівництва та реконструкції:
аеродромів, вертодромів, постійних злітно-посадкових майданчиків;
об’єктів, що перетинають поверхні обмеження перешкод аеродромів, вертодромів, постійних злітно-посадкових майданчиків;
повітряних ліній електрозв’язку та електропостачання, вибухонебезпечних, радіотехнічних, світлотехнічних та інших об’єктів (залізничних колій, автомобільних шляхів, об’єктів з викидом відкритого полум’я, газів та диму, діяльність яких може призвести до погіршення видимості в районах аеродромів, тощо), які можуть створити загрозу безпеці повітряного руху або перешкоджати роботі аеродрому чи засобів зв’язку, навігації та спостереження (радіотехнічного забезпечення), незалежно від їх розміщення;
об’єкти заввишки 45 і більше метрів відносно контрольної точки аеродрому в радіусі до:
50 кілометрів для аеродромів класів А, Б, В, Г;
25 кілометрів для аеродромів класів Д, Е і некласифікованих;
12 кілометрів для вертодромів;
2,5 кілометрів для злітно-посадкових майданчиків;

а також об’єкти незалежно від їх розміщення заввишки 100 і більше метрів над земною поверхнею.

Примітка. Класи аеродромів, перелік аеродромів, вертодромів та злітно-посадкових майданчиків розміщено на офіційному сайті Державної авіаційної служби => Аеропорти => Сертифікація

6.7 Оцінка Заявки здійснюється на відповідність вимогам групи критеріїв:
Перша група критеріїв – обмежувальні поверхні перешкод навколо аеродрому (Приложение 14 ІСАО).
Друга група критеріїв – вимоги Doc 8168, Производство полетов воздушных судов, що застосовуються при розрахунках мінімальних абсолютних/відносних висот для всіх етапів польоту за приладами: мінімальних безпечних висот прольоту перешкод (OCA/H); мінімальних безпечних висот у секторах (MSA) та мінімальних безпечних висот при наведенні за засобами спостереження (MRVA); оцінка впливу на роботу засобів зв’язку, навігації та спостереження (радіотехнічного забезпечення) відповідно до ICAO EUR DOC 015 European guidance material on managing Building Restricted Areas.

7.  Дії у разі невідповідності вимогам групи критеріям
7.1 Державіаслужба проводить засідання Комісії Державіаслужби з вирішення питань погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації (наказ Державіаслужби від 19 травня 2016 р. № 358 «Про створення Комісії Державіаслужби з вирішення питань погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації») (далі – Комісія).

8. Терміни виконання
Початком роботи є реєстрація Заявки в електронному документообігу.
Оцінка за формальними ознаками – 10 днів
Оцінка на відповідність вимогам – один місяць
У разі скликання Комісії – термін продовжується.

9. Перелік інстанцій для погодження будівництва на приаеродромних територіях в місті Києві

КП „Міжнародний аеропорт Київ (Жуляни)”
м. Київ, Повіфтрофлотський проспект, 79,
Контактний тел; 339-27-41, 339-27-40
ф. 339-27-39

ДП „Антонов”
Аеродроми Київ-Антонов-1, Київ-Антонов-2
м. Київ вул. академіка Туполева, 1,
Канцелярія: тел: 454-31-49
Контактний тел: 454-61-31

Вертодром „Дніпро-1”
Контактний тел:
050-381-68-26
067-719-77-85

ДП ОПР Украерорух
м. Бориспіль
Контактний тел: 351-64-93,

ДП «Міжнародний аеропорт „Бориспіль”
м. Бориспіль
Контактний тел: 281-73-06

10. Перелік аеродромів, вертодромів та злітно-посадкових майданчиків України розміщено на офіційному сайті Державної авіаційної служби => Аеропорти => Сертифікація