Bird Strike/Wildlife Safety

Представники дикої природи становлять суттєвий ризик для безпеки авіації і потребують впровадження ефективної системи управління цим небезпечним фактором.

Згідно з статистичними даними ІСАО, понад 90% зіткнень сталося в безпосередньо близькості або в зоні аеропорту. Збитки, що завдаються авіаційній галузі внаслідок зіткнення повітряного судна з представниками дикої природи складає 1,2-1,5 мільярдів доларів США на рік. Такі великі витрати включають як прямі витрати, пов’язані з ремонтом двигунів та планеру ПС за наслідками зіткнення, так і непрямі збитки, пов’язані з простоєм ПС на землі, затримкою та зміною розкладу рейсів та виплатою компенсацій пасажирам.

Статистичні дані свідчать про те, що представники дикої природи становлять суттєвий ризик для безпеки авіації і потребують впровадження ефективної системи управління цим небезпечним фактором. 
З метою забезпечення  безпеки польотів Державіаслужба України проводить аналіз зіткнень повітряних суден з представниками дикої природи, який  базується на повідомленнях щодо зіткнень.

Bird control coordinator Mr. Ivan Iatsenko

The State Aviation Administration of Ukraine

01135, Ukraine, Kyiv, 14, Peremogy ave.

Tel. +38 044 351-56-32; M.tel. +38 063-464-16-90;

Fax +38 044 351-56-32; E-mail: birdstrike@avia.gov.ua