Державіаслужба активізує дії щодо впровадження eTOD в авіаційній галузі

25 липня 2017 року Державіаслужба провела міжвідомчу нараду з розгляду питань збору і використання електронних масивів даних про місцевість та перешкоди в контексті переходу від служб аеронавігаційної інформації (САІ) до управління аеронавігаційною інформацією (УАІ).

В заході взяли участь представники Державіаслужби, Украероруху, аеродромів та аеропортів, постачальники геопросторових даних та геоінформаційних систем.

Питання, що розглядалися:

  1. Вимоги Євроконтролю та ІСАО щодо надання аеронавігаційної інформації в електронному вигляді (форматі).
  2. Керівництво eTOD (Electronic Terrain and Obstacle Data).
  3. Особливості переходу від служб аеронавігаційної інформації (САІ) до управління аеронавігаційною інформацією (УАІ).
  4. Можливості підготовки відповідних геопросторових даних та ГІС постачальниками.
  5. Створення робочої групи з розробки Дорожньої карти впровадження eTOD в контексті переходу від служб аеронавігаційної інформації (САІ) до управління аеронавігаційною інформацією (УАІ) та контролю за її виконанням.

Значну увагу під час наради учасники приділили питанням підвищення точності вимірів і розрахунків під час топографо-геодезичних робіт на приаеродромній території, специфіці проведення аерофотозйомки та цифрової фотограмметричної обробки отриманих даних, тематичним аспектам використання картографічних наборів даних, особливостям розробки і використання геоінформаційних систем для потреб авіаційної галузі, міжвідомчій взаємодії підприємств.

В підсумку учасники наради домовились про створення робочої групи з розробки дорожньої карти поетапного переходу суб’єктів авіаційної діяльності до застосування цифрових технологій при створенні баз даних, що використовуються для підготовки існуючих інформаційних продуктів.