Державіаслужба може призупинити сертифікат експлуатанта «Анда Ейр» з міркувань безпеки

59

Державна авіаційна служба України може призупинити сертифікат експлуатанта авіаперевізника «Анда Ейр» через невідповідність вимогам Повітряного кодексу. Рішення було прийняте 20 липня на засіданні постійно діючої сертифікаційної комісії Державіаслужби.

Відповідно до пункту 6 статті 10 Повітряного кодексу України для забезпечення безпеки польотів та безперебійної роботи транспортної системи України в частині повітряних перевезень авіакомпанія повинна забезпечити експлуатацію не менше двох повітряних суден. У сертифікаті експлуатанта «Анда Ейр» на даний час перебуває тільки одне повітряне судно.

Раніше на засіданні постійно діючої сертифікаційної комісії Державіаслужби 13 липня авіаперевізник був попереджений про необхідність внесення до сертифіката другого повітряного судна до 21 липня. З огляду на значну кількість пасажирів, що планують скористатись послугами авіаперевізника протягом вихідних (22-23 липня), комісія прийняла рішення продовжити термін усунення невідповідностей до 25 липня. Також Державіаслужба наголосила керівнику авіакомпанії на необхідності неухильно дотримуватись положень щодо прав пасажирів, викладених у Повітряному кодексі та Правилах повітряних перевезень пасажирів і багажу, зокрема у разі скасування рейсів.

Якщо виявлений недолік залишиться актуальним, Державіаслужба буде змушена призупинити сертифікат експлуатанта «Анда Ейр» з 00:00 (UTC) 25 липня до моменту повернення до нього другого повітряного судна.

Також нагадаємо, що відповідальність за виконання перевезень пасажирів покладена на авіакомпанію. Пасажири можуть звертатися до перевізника з вимогами щодо відшкодування у випадках скасування чи затримки рейсів. Детальніше про права пасажирів можна дізнатися за посиланням.