Державіаслужба та Мінцифра допоможуть аеропортам стати «зеленими» завдяки освітньому серіалу 

Новий освітній курс «Fly Green: шлях до «озеленення» авіації», презентований 20 вересня Державною авіаційною службою України та Міністерством цифрової трансформації України, можна безкоштовно подивитися на порталі Дія.Цифрова освіта.

 

Особливості освітнього серіалу:

  • Глядачі отримають практичні інструменти для впровадження «зелених технологій» в аеропортах, розуміння, як зменшити негативний вплив аеропортів на навколишнє середовище, та поради щодо менеджменту фінансових і природних ресурсів.
  • 21 серія тривалістю 6-12 хвилин.
  • Курс призначений для фахівців сфери цивільної авіації, які прагнуть зробити функціонування аеропортів дружнім до довкілля.
  • Експертами курсу виступили інженери та управлінці одразу кількох крупних аеропортів України: Бориспіль, Львів, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя.
  • Після навчання кожен глядач отримає сертифікат із кредитом обсягом 0,2 ЄКТС.

Під час презентації Валерія Іонан, Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, зауважила, що все нові фахові спільноти в Україні відкривають для себе переваги високого рівня цифрової грамотності й доєднуються до проєкту Дія.Цифрова освіта. «Ми впевнені, що поінформованість про методи «озеленення» аеропортів та наведені в серіалі успішні кейси надихнуть стейкхолдерів у сфері цивільної авіації на прийняття інноваційних рішень», — додала вона.

Голова Державної авіаційної служби України, Олександр Більчук: «Відновлення авіації після пандемії не мусить бути зосереджене лише на «тут і зараз». Ми в Державній авіаційній службі використовуємо цей час, щоб дивитися в майбутнє. На моє переконання, навчання протягом усього життя є запорукою того, що компетенції та навички відповідатимуть сучасним викликам, а не концепціям, що вже віджили свій вік. А сильні спеціалісти формують сильну галузь».

Світлана Марунич, начальник відділу забезпечення екологічної безпеки в цивільній авіації управління стратегічного розвитку Державної авіаційної служби України: «Ми надихалися прикладами аеропортів Європейського Союзу, більшість з яких мають власні програми з енергоефективності та декарбонізації, а також амбітні цілі щодо скорочення викидів СО2. Це і стало основою для великої ідеї —  «озеленення» авіаційної інфраструктури. Українські аеропорти лише на самому початку шляху. Тому наша головна мета на цьому етапі полягає в підвищені обізнаності в проблемі фахівців галузі, щоб вони мали змогу заговорити однією мовою, мовою «зелених» технологій».

Начальник управління справами Державної авіаційної служби України, Михайло Журавльов: «Цифрові технології глибоко вкорінились у робочі процеси Державіаслужби і вже стали частиною нашої ДНК.

Тому не дивно, що при виборі формату навчального курсу ми зупинились саме на онлайн-серіалі. Такий формат руйнує часові та територіальні бар’єри і це вкрай важливо для нас як регулятора у великій країні.

Я переконаний, що сьогоднішня система підготовки та перепідготовки авіаційних фахівців має зазнати докорінних цифрових змін і відповідати світовим тенденціям. Перш за все, я маю на увазі саме зміни формату, особливо в підготовці дорослих».