Державіаслужба відкриває дані щодо просторового зонування території навколо аеропортів з умов впливу авіаційного шуму

Державіаслужба за підтримки Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та GIZ Ukraine розробила портал NOMOS (noise monitoring systems). Це он-лайн система для збору інформації щодо авіаційного шуму з її подальшою візуалізацією на інтерактивній мапі України у зрозумілому та доступному форматі.

Головна мета NOMOS – підвіщення рівня обізнаності усіх зацікавлених сторін про рівні та контури авіаційного шуму та інтеграція інформації, що збирається від усіх українських аеропортів відповідно до Авіаційних правил України «Вимоги до експлуатанта аеродрому щодо просторового зонування території навколо аеропорту з умов впливу авіаційного шуму», на одному порталі.

Впровадженням інструменту NOMOS Державіаслужба слідує принципам  вимог Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, зокрема щодо заохочення заходів на міжнародному рівні, спрямованих на вирішення регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища, серед іншого, у сфері шумового забруднення, що передбачено у Главі 6 «Навколишнє середовище» Розділу V «Економічне та секторальне співробітництво» Угоди про Асоціацію.

Наразі ресурс містить інформацію про контури шумів від 5 українських аеропортів: Львів, Антонов, Одеса, Дніпропетровськ та Миколаїв. До кінця 2021 року планується візуалізувати інформацію від кожного українського аеропорту.