Державіаслужбою вжито заходів щодо встановлення заборони на використання повітряного простору України повітряними суднами, зареєстрованими в реєстрах Республіки Білорусь

На виконання рішення Уряду, прийнятого на позачерговому засіданні 28 травня 2021 року, з метою забезпечення безпеки авіації та суспільства Радою з безпеки авіації Державіаслужби розглянуто питання та прийнято в межах компетенції рішення щодо встановлення з 00 год. 00 хв. 29 травня 2021 року заборони на використання повітряного простору України повітряними суднами, зареєстрованими в реєстрах Республіки Білорусь.  

При цьому продовжує діяти заборона, встановлена з 00 год. 00 хв. 26 травня
2021 року на :

– здійснення будь-яких видів польотів з пункту вильоту до пункту призначення, що розташовані на території України та Республіки Білорусь, українськими експлуатантами та повітряними суднами, зареєстрованими в реєстрах України,
а також білоруськими експлуатантами та повітряними суднами, зареєстрованими в реєстрах Республіки Білорусь;

– виконання будь-яких видів польотів українськими експлуатантами та повітряними суднами, зареєстрованими в реєстрах України, у повітряному просторі Республіки Білорусь.

Передумовою для встановлення вказаної заборони стали події навколо пасажирського літака авіакомпанії Ryanair, який 23 травня цього року здійснив примусову посадку в аеропорту Мінська.