«Наша мета – скоротити відстань між Євросоюзом та Україною в питаннях цивільної авіації», – Олександр Більчук

Підбиття підсумків першого року реалізації проекту з наближення систем сертифікації між Україною та Європейським Союзом і планування подальших кроків в цьому напрямку були основними питаннями під час проведення другої наради Наглядової ради проекту 21 лютого.

Європейська сторона, представлена делегацією під головуванням Люка Титгата (директор підрозділу зі стратегії та управління безпекою польотів EASA), високо оцінила роботу Державіаслужби та темпи виконання зобов’язань в рамках проекту. Досягнуто основну ціль на 2017 рік: Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) у тісній співпраці з Державіаслужбою розробило документ щодо збіжності систем в кінці грудня.

Також під час зустрічі був анонсований план тренінгів та оглядових візитів на 2018 рік, обговорено та прийнято дворічний план роботи.

 

Довідково

16.01.2017 між Державіаслужбою та Європейською Комісією підписано Домовленість про наближення систем сертифікації в галузі льотної придатності. Документ передбачає, що до 2020 року триватиме спільна робота над досягненням збіжності систем сертифікації у сферах первинної льотної придатності, підтримання льотної придатності та технічного обслуговування авіатехніки та її компонентів. Практичну реалізацію проекту виконує Європейське агентство з безпеки польотів (EASA).

Більше інформації про проект – https://www.easa.europa.eu/easa-and-you/international-cooperation/technical-cooperation-projects/easa-saau-airworthiness