Олександр Більчук виступив з публічним звітом про діяльність Державної авіаційної служби України за 2020 рік

Відповідно до вимог статті 45 Закону України «Про державну службу» 23 лютого 2021 року Голова Державної авіаційної служби України виступив з публічним звітом про підсумки діяльності Державіаслужби за 2020 рік.

Під час виступу Олександр Більчук доповів, зокрема, про ключові показники діяльності авіакомпаній та аеропортів, вжиті авіаційною владою України заходи, спрямовані на забезпечення безпеки польотів та авіаційної безпеки, результати співпраці Державіаслужби з авіаційними адміністраціями інших країн та міжнародними авіаційними організаціями.

Окрему увагу очільник Державіаслужби звернув на вплив на авіаційну галузь України ситуації, пов’язаної зі спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, та розповів про спеціальні заходи, що вживалися Державіаслужбою для запобігання її поширенню.

Так, Державіаслужба приєдналася до Центру координації заходів з реагування на COVID-19 і відновлення після нього (CRRIC) для реалізації рекомендацій та інструктивних вказівок ICAO Council Aviation Recovery Taskforce (CART) та відновлення цивільної авіації після спалаху пандемії COVID-19.

Крім цього Голова Державіаслужби розповів про проведену нормативно-правову роботу, результати якої сприяли подальшій імплементації законодавства ЄС у національне законодавство.

Предметом публічного звіту був також аналіз кадрової та організаційної політики і фінансового забезпечення Державіаслужби.

Олександр Більчук підкреслив, що головними пріоритетами діяльності Державіаслужби у 2021 році залишаться:

  • підвищення рівня безпеки авіації та авіаційної безпеки;
  • підвищення якості процесу організації авіаційних перевезень;
  • лібералізація повітряного сполучення;
  • мінімізація негативного впливу цивільної авіації на навколишнє середовище;
  • гармонізація законодавства України із законодавством ЄС та відповідність стандартам ІСАО;
  • цифровізація ділових процесів та розвиток зовнішнього порталу «Авіаційний портал».

Після звіту Голова Державіаслужби відповів на запитання представників громадськості та ЗМІ.