Оперативна інформація щодо спалаху коронавірусу COVID-19 станом на 17 березня 2020 року

Урядом України прийняті розпорядження від 14 березня 2020 р. № 287-р та від 16 березня 2020 року № 290-р, згідно з якими передбачено тимчасове закриття  з 00 год. 00 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення.

Також передбачається запровадження тимчасової заборони на перетинання державного кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства. Вказане обмеження не застосовується до іноземців та осіб без громадянства таких категорій:

  • осіб, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні (документовані посвідками на постійне або тимчасове проживання в Україні);
  • осіб, які є подружжям або дітьми громадян України;
  • працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
  • водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів.

В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ України.

На виконання вказаних рішень Уряду України та з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань Державіаслужба, зі свого боку, сприяє в організації виконання та обслуговування рейсів з метою якнайшвидшого повернення громадян України та вивезення іноземних громадян, які перебувають на території України.

Пасажирам, рейси яких відмінено або заброньовано до країн, щодо яких є  попередження або обмеження щодо подорожей у зв’язку з COVID-19, необхідно звертатися до відділів роботи з клієнтами відповідної авіакомпанії.

Контакти авіакомпаній та загальна інформація щодо прав пасажирів у випадку затримки, скасування та відмови у перевезенні розміщена на сайті Державіаслужби.

Корисні посилання: