Оперативна інформація щодо спалаху коронавірусу COVID-19

Враховуючи нагальну потребу зменшення ризиків розповсюдження COVID-19 повітряним транспортом, Державіаслужба повідомляє, що в аеропортах України введено посилений режим поточної дезінфекції. Експлуатантам повітряних суден, що здійснюють міжнародні перевезення з/до країн, небезпечних щодо COVID-19 рекомендовано збільшити кількість дезінфекції повітряних суден (профілактична та за епідемічними показниками) у кожному аеропорті на маршруті.

В міжнародних аеропортах, де потенційно існує загроза завезенню на територію України гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVID-19, виділені приміщення для ізоляторів, проводиться температурний скринінг пасажирів та опитування перед початком прикордонного та митного оформлення міжнародних рейсів.

Вся інфраструктура аеропортів функціонує в штатному режимі.

По мірі того, як поширюється COVID-19 уряди деяких країн вживають заходи щодо обмеження або заборони виїзду в/із країн з високою частотою зараження. У деяких випадках обмеження/заборони на поїздки поширюються також на громадян цих країн. Авіакомпанії також взяли на себе добровільну ініціативу зменшити частоту рейсів на певних маршрутах.

Пасажирам, рейси яких відмінено або заброньовано до країн, щодо яких є  попередження або обмеження щодо подорожей у зв’язку з COVID-19, необхідно звертатися до відділів роботи з клієнтами відповідної авіакомпанії.

Контакти авіакомпаній та загальна інформація щодо прав пасажирів у випадку затримки, скасування та відмови у перевезенні розміщена на сайті Державіаслужби.

В свою чергу Державіаслужба повідомляє, що введення заборон, скасувань, тимчасового припинення або зміни виконання будь-яких видів польотів і авіаційної діяльності здійснюється у разі виявлення загрози безпеці авіації або їх невідповідності встановленим стандартам і авіаційним правилам України.

Корисні посилання: