Управління використанням повітряного простору

Управління використанням (менеджмент) повітряного простору – функція планування, основною метою якої є забезпечення максимального використання наявного повітряного простору на основі динамічного розподілу за часом та, в окремих випадках, резервування повітряного простору для різних категорій користувачів з метою задоволення короткострокових потреб.

Менеджмент повітряного простору України та у повітряному просторі над відкритим морем, де відповідальність за обслуговування повітряного руху міжнародними договорами покладена на Україну, здійснюється за принципами гнучкого використання повітряного простору на трьох рівнях: стратегічному, передтактичному, тактичному.

Управління використанням (менеджмент) повітряного простору стратегічного рівня здійснюється Державіаслужбою України за погодженням з Міністерством оборони України та Мінінфраструктури України.

Управління використанням повітряного простору передтактичного та тактичного рівнів здійснюється Украероцентром та Центрами ОрПР в межах їх компетенції.