Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Державіаслужби

ПОВІДОМЛЕННЯ

На публічне обговорення виноситься проєкт наказу Державної авіаційної служби України «Про внесення змін до наказу Державної авіаційної служби України від 24 жовтня 2014 року № 686» (далі – проект наказу), розміщений на офіційному веб-сайті – Державіаслужби www.avia.gov.ua у розділі Регуляторна діяльність → Проекти регуляторних актів.

Аналіз регуляторного впливу проєкту наказу розміщено на офіційному вебсайті Державіаслужби www.avia.gov.ua у розділі Регуляторна діяльність → Аналіз регуляторного впливу.

Проєкт наказу розроблено з метою спрощення доступу авіаперевізників на ринки авіаційних перевезень, на яких, відповідно до міжнародних договорів України та домовленостей між авіаційними органами влади держав, передбачені обмеження щодо частоти перевезень або призначених перевізників.

Авіаційними правилами України «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній», затвердженими наказом Державної авіаційної служби України від 24 жовтня 2014 року № 686, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2014 року за № 1440/26217 (із змінами) (далі – Авіаційні правила) встановлено, що анулювати право авіаперевізника на експлуатацію певної повітряної лінії або обмежити обсяг такого права можливо тільки у разі, якщо авіаперевізник не здійснює експлуатацію цієї повітряної лінії або використовує надані йому частоти не в повному обсязі протягом 12 місяців.

На практиці отримання авіаперевізником права на експлуатацію повітряної лінії, щодо якої міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади держав передбачені обмеження щодо частоти виконання рейсів та/або кількості призначених авіаперевізників, з подальшим невикористанням наданого йому права призводить до блокування щонайменше на рік доступ інших авіаперевізників на цей ринок авіаперевезень.

 Проєктом регуляторного акта Державіаслужба пропонує скоротити строк, протягом якого надане право на експлуатацію певної повітряної лінії не може бути анульовано або обмежено у разі його невикористання або використання наданих частот не в повному обсязі,  з 12 місяців до 6 місяців. Зазначені зміни нададуть можливість іншим авіаперевізникам, які бажають запропонувати свої послуги, швидше отримати доступ до певного ринку авіаперевезень.

Пропозиції та зауваження від юридичних та фізичних осіб просимо надсилати протягом місяця до управління авіаційних перевезень та міжнародного співробітництва Державної авіаційної служби України за адресою:

 

01135, м. Київ, пр. Перемоги,14

тел./факс 351-55-26

e-mail: Svitlana.Kotova@avia.gov.ua

та на адресу Державної регуляторної служби України:

01010, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11

e-mail: inform@dkrp.gov.ua

Пример