Президент Ради ІКАО д-р Аліу: “Ми розраховуємо на співробітництво держав-членів у вирішенні питань, пов’язаних з польотами над Чорним морем”

18768404_1474922995899654_593176233569681418_o
В ході свого візиту на Україну, що відбувся 23-24 травня, Президент Ради ІКАО д-р Олумуіва Бенардо Аліу наголосив на необхідності стійкого співробітництва в цілях забезпечення безпеки міжнародного повітряного простору. Під час візиту Президента Ради супроводжував регіональний директор Європейського та Північноатлантичного регіону ІКАО пан Луїш Фонсека де Альмейда.
В ході зустрічі з головою Державіаслужби Олександром Більчуком обговорювалися глобальна роль ІКАО, а також сприяння в нарощуванні потенціалу, яке ІКАО могла б надати Україні в рамках ініціативи “Жодна країна не залишається без уваги”. У зв’язку з цим було наголошено на необхідності збереження Україною потужного, ефективного та автономного відомства цивільної авіації, з тим щоб мати можливість забезпечити ефективне виконання наглядових функцій в області безпеки польотів і авіаційної безпеки, що є відповідальністю всіх держав – членів ІКАО.
“Ця підтримка необхідна державам для ефективного впровадження і дотримання глобальних стандартів і політики ІКАО, – підкреслив Президент Ради, – але також необхідні значна політична воля на місцях і конкретні зобов’язання. Україна може розраховувати на допомогу і можливості ІКАО в рамках нашої ініціативи “Жодна країна не залишається без уваги” для досягнення цих цілей, таким чином в максимально можливій мірі реалізуючи унікальні соціально-економічні переваги, що забезпечуються повітряним транспортом, а ІКАО, в свою чергу, буде розраховувати на тісну співпрацю та підтримку України в реалізації наших глобальних і регіональних програм”.
Президент Аліу також закликав Україну прискорити реалізацію заходів, спрямованих на лібералізацію її сектора повітряного транспорту і спрощення її візового режиму.