Twinning

Тренінг курс з теоретичних та практичних аспектів імплементації вимог Part-145, визначених Регламентом ЄС № 1321/2014
У період з 17 по 21 жовтня 2016 відбувся візит експерту AESA (Мадрид, Іспанія) до Державної авіаційної служби України (ДАСУ) в рамках проекту ЄС Твіннінг «Наближення законодавства України в галузі сертифікації аеродромів/аеропортів та льотної придатності до відповідних норма та стандартів ЄС» за напрямком компоненту В «льотної придатність».

Відповідно до Робочого плану проекту «Зміцнення технічного потенціалу ДАСУ в сфері льотної придатності», місія була направлена на ознайомлення з теоретичними та практичними аспектами імплементаційних вимог Part-145 – схвалення організацій з технічного обслуговування, визначених Регламентом ЄС № 1321/2014. (Commission Regulation (EU) No 1321/2014 on the continuing airworthiness of aircraft and aeronautical products, parts and appliances, and on the approval of organisations and personnel involved in these tasks)

Під час місії проведено навчальний курс, який допоміг спеціалістам ДАСУ краще зрозуміти застосування вимог Part-145 в повсякденній роботі. До даного тренінгу долучилися представники департаменту льотної придатності та сектору управління ризиками.

Презентації були надані короткотерміновим експертом проекту Твіннінг- Marcelino Pazos Lameiro (AESA, Мадрид).

Тренінг курс з теоретичних та практичних аспектів імплементації вимог Part-M, визначених Регламентом ЄС № 1321/2014
У період з 3 по 7 жовтня 2016 відбувся візит експертів AESA (Мадрид, Іспанія) до Державної авіаційної служби України (ДАСУ) в рамках проекту ЄС Твіннінг «Наближення законодавства України в галузі сертифікації аеродромів/аеропортів та льотної придатності до відповідних норма та стандартів ЄС» за напрямком компоненту В «льотна придатність».

Відповідно до Робочого плану проекту «Зміцнення технічного потенціалу ДАСУ у сфері льотної придатності», місія була направлена на теоретичні та практичні аспекти імплементаційних вимог Part-M – підтримання льотної придатності визначених Регламентом ЄС № 1321/2014. (Commission Regulation (EU) No 1321/2014 on the continuing airworthiness of aircraft and aeronautical products, parts and appliances, and on the approval of organisations and personnel involved in these tasks)

Під час місії експерти провели навчальний курс і продемонстрували низку презентацій з питань Part М. До даного тренінгу були залучені представники департаменту льотної придатності та сектору управління ризиками.

Курс проводили наступні короткотермінові експерти проекту Твіннінг:
Fernando Martinez Molina (AESA)
Francisco Javier Cabrera Espinos (AESA)

Тренінг курс з теоретичних і практичних аспектів імплементації вимог IR Part-21, визначених Регламентом ЄС № 748/2012
У період з 26 по 30 вересня 2016 відбувся візит експертів AESA (Мадрид, Іспанія) за напрямком льотної придатності в рамках проекту ЄС Твіннінг «Наближення законодавства України в галузі сертифікації аеродромів/аеропортів та льотної придатності до відповідних норма та стандартів ЄС» до Державної авіаційної служби України.
Відповідно до Компоненту В, Робочого плану проекту «Зміцнення технічного потенціалу ДАСУв сфері льотної придатності», метою даного візиту іспанських експертів була допомога ДАСУ в теоретичних і практичних аспектах імплементації вимог IR Part-21, які визначені Регламентом № 748/2012, що створить належну базу для кращого розуміння вимог та їх правильної інтерпретації.
Під час даної місії експерти провели навчальний курс і продемонстрували низку презентацій з наступних питань Part-21.
Окремо було розглянуто питання безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

До даного тренінгу залучалися представники як департаменту льотної придатності, так і спеціалісти департаментів аеронавігації, авіаційної безпеки та льотної експлуатації.

Презентації надавали короткотермінові експерти проекту Твіннінг:
Pedro Jose Gomez Marin (AESA)
Jose Maria Ramirez Ciriza (AESA)
Jose Luis Diaz Rodriguez (AESA)

Тренінг курс з теоретичних та практичних аспектів застосовування вимог ЄС з питання послуг наземного обслуговування та провайдерів наземного обслуговування.
У період з 17 по 21 жовтня 2016 відбувся візит експертів AESA (Мадрид, Іспанія) в галузі сертифікації аеропортів/аеродромів в рамках проекту ЄС Твіннінг «Наближення законодавства України в галузі сертифікації аеродромів/аеропортів та льотної придатності до відповідних норма та стандартів ЄС» до Державної авіаційної служби України.
Відповідно до Компоненту А, Робочого плану проекту «Підвищення рівня правової роботи та компетенції технічного персоналу ДАСУ в сфері аеродромів/аеропортів» метою даного візиту іспанських експертів була підготовка працівників ДАС України з питань теорії і практики застосовування вимог ЄС в питання провайдерів наземного обслуговування та послуг наземного обслуговування (експлуатація, SMS та тренінг).

Під час даної місії короткотермінові експерти проекту Твіннінг провели навчальний курс і продемонстрували низку презентацій з вищезазначених питань.

До даного тренінгу були залучені спеціалісти управління сертифікації аеродромів/аеропортів ДАС України
Даний тренінг курс проводили наступні короткотермінові експерти проекту Твіннінг:
Adrian Muelas Gil (AESA)
Borja Gutierrez Mantilla (AESA)
Jacob Garcia Alcarria (AESA)

Тренінг курс з теоретичних та практичних аспектів застосовування вимог ЄС в сфері аеродромів (Регламент ЄС № 216/2008 та Регламент ЄС № 139/2014)
У період з 3 по 7 жовтня 2016 відбувся візит експертів AESA (Мадрид, Іспанія) в галузі сертифікації аеропортів/аеродромів в рамках проекту ЄС Твіннінг «Наближення законодавства України в галузі сертифікації аеродромів/аеропортів та льотної придатності до відповідних норма та стандартів ЄС» до Державної авіаційної служби України.
Відповідно до Компоненту А, Робочого плану проекту «Підвищення рівня правової роботи та компетенції технічного персоналу ДАСУ в сфері аеродромів/аеропортів» метою даного візиту іспанських експертів була підготовка працівників ДАС України з питань теорії і практики застосовування вимог ЄС в сфері аеродромів.
Під час даної місії короткотермінові експерти проекту Твіннінг провели навчальний курс і продемонстрували низку презентацій з наступних питань:

Законодавча база ЄС з питань сертифікації аеропортів (REG 216/2008 та REG 139/2014)

Європейська регуляція 139/2014: Структура та зміст, Вимоги до компетентних органів,
Експлуатаційні вимоги, Сертифікаційні вимоги, Відхилення від сертифікаційних вимог

Програма сертифікації аеропортів Іспанії та процес переходу до сертифікації згідно європейських вимог (транзитний період)

Тренінг та програми перевірки

Програма нагляду за аеропортами

Оператор аеропорту. Рівень підготовки. Вимоги до персоналу

Строки дії сертифікату аеропорту

Експлуатація аеропорту після процесу сертифікації

Система управління безпекою на аеродромі

До даного тренінгу були залучені спеціалісти управління сертифікації аеродромів/аеропортів ДАС України
Даний тренінг курс проводили наступні короткотермінові експерти проекту Твіннінг:
Juan Luis Maestre Martinez (AESA)
Carlos Garcia Gutierrez-Marcet (AESA)
Jorge Reyes Fiz (AESA)