23 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла рішення про відмову України від здійснення політики позаблоковості, яка виявилася неефективною у контексті убезпечення держави від зовнішнього тиску та агресії.
Відновлено політичний курс на інтеграцію до євроатлантичного безпекового простору, а основними напрямами державної політики з питань національної безпеки та основними засадами зовнішньої політики України визначено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.
Розвиток та дальше поглиблення відносин особливого партнерства України з НАТО відбувається з дотриманням принципів, зафіксованих у Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, підписаній 9 липня 1997 року, Декларації про її доповнення від 21 серпня 2009 року, а також на виконання рішень, прийнятих за результатами засідань Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав та урядів (4 вересня 2014 року, м.Ньюпорт, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та 9 липня 2016 року, м.Варшава, Республіка Польща).
Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік передбачає співробітництво в галузі організації повітряного руху та безпеки використання повітряного простору (п. 4.5).
Пріоритетні завдання:
забезпечити участь представників об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України у міжнародних навчаннях, семінарах, тренінгах та інших навчально-практичних заходах у рамках співробітництва з НАТО, ЄС та іншими міжнародними організаціями;
провести засідання спільних комісій у рамках двосторонніх міжурядових угод у галузі безпеки повітряного простору.
Основні заходи в рамках зазначеної програми для Державіаслужби (за участю Державного підприємства обслуговування повітряного руху України “Украерорух”):
Продовжити співробітництво з державами – членами та державами – партнерами НАТО в рамках робочої програми євроатлантичного партнерства та індивідуальної програми партнерства Україна – НАТО. |
Забезпечити участь у засіданнях Координаційної групи НАТО-ЄВРОКОНТРОЛЬ з питань повітряного руху (NEASCOG). |
Забезпечити реалізацію наступного етапу пілотного проекту в рамках Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP). |
Забезпечити участь у засіданнях робочих груп та пленарних засіданнях Авіаційного комітету НАТО (AVC). |