Проєкт ЄС SAFER-U провів перший семінар для представників індустрії з питань нових авіаційних регуляцій

В січні проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС), який фінансується Європейським Союзом, провів перший семінар для експлуатантів комерційного повітряного транспорту щодо нового регламенту Європейського агенства з безпеки польотів (EASA) з питань обмеження польотного часу (FTL).

Враховуючи, що фактор втоми пілотів складає приблизно 15-20% авіаційних інцидентів з летальним наслідком у всьому світі, спричинених помилками людини, EASA розробило регламенти з питань FTL щоб знизити втому екіпажу та зменшити ризик факторів помилок людини під час польоту.

У дводенному семінарі, що проводився Девідом Кемпбеллом (David Campbell), експертом з питань FTL з Авіаційних властей Великої Британії, взяли участь понад 80 представників українських авіаційних компаній та понад 10 представників Державної авіаційної служби України (ДАСУ).

Цей перший семінар є важливим фактором в регуляторній реформі цивільної авіації України.  Ми продовжуємо співпрацювати з авіаційною індустрією України, щоб забезпечити успішне прийняття регламентів EASA, закладаючи основу для безпечної, ефективної та надійної системи повітряного транспорту», прокоментував Річард Добсон (Richard Dobson), менеджер SAFER-U.

З початку реалізації проєкту SAFER-U в 2019, консорціум співпрацює з Державною авіаційною службою України з метою оновлення національних регламентів з  питань обмеження польотного часу згідно стандартів EASA з FTL.  Обмеження польотного часу гарантує членам льотного та кабінного екіпажів забезпечення належного рівня підвищеної уваги для безпечного виконання польотів. Обмеження обов’язків, робочий графік екіпажу та  дні відпочинку, впливають на експлуатантів та знаходяться серед основних питань регламенту, адресованого зниженню втоми екіпажу.

Під час проведення семінару учасники були ознайомлені з різницею між правилами FTL, існуючими в Україні, та новими стандартами EASA з FTL. Зокрема, в Європейському регламенті з FTL більше уваги приділяють управлінню ризиками втоми екіпажів для її контролю за межами встановлених норм та запровадженню нових детальних вимог та визначень, пов’язаних з виконанням обовязків в польоті, режимом очікування та відпочинку екіпажу. Учасники мали змогу оцінити польотні інтервали своїх організацій, управління робочим графіком, компоновку кабіни та місця відпочинку відповідно до нових вимог EASA FTL.

Протягом 2020 року заплановано проведення додаткових семінарів в Україні з питань розширення компетенції, які ознайомлять учасників з оновленою нормативно-правовою базою, процедурами та керівними матеріалами. Для отримання більш детальної інформації про майбутні семінари та тренінги SAFER-U відвідайте: https://avia.gov.ua/events/

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарта Коатс (Stuart Coates), e-mail: stuart.coates@caa.co.uk, або за номером +44 330 138 2226.