SAFER-U проводить для ДАСУ робочі семінари з питань управління безпекою польотів, конвертації свідоцтв країн, які не є членами ЄС та з питань експлуатантів третіх країн

Минулого місяця проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС) провів семінар з питань системи управління безпекою польотів (SMS) для інспекторів управлінь виконання польотів та сертифікації льотного персоналу ДАСУ. Також, для персоналу Державної авіаційної служби України (ДАСУ) було проведено семінари з питань конвертації свідоцтв країн, які не є членами ЄС, та з питань експлуатантів третіх країн.

Дводенний семінар з питань SMS для інспекторів управлінь виконання польотів та сертифікації льотного персоналу ДАСУ проводив Саймон Робертс (Simon Roberts), старший технічний експерт Управління цивільної авіації Великобританії (UK CAA). Під час семінару учасники вивчали концепції SMS та способи оцінки SMS організації відповідно до вимог ЄС. 22 представника від ДАСУ взяли участь у навчанні.

10 грудня 2020 року Тім Сойєр (Tim Sawyer), старший технічний експерт з UK CAA, розпочав дводенний семінар з питань конвертації свідоцтв країн, які не є членами ЄС. Під час робочого семінару учасники обговорили проблеми, що виникають у процесі конвертації національних свідоцтв на ліцензії, що відповідають регламенту ЄС №1178/2011, а також валідацію та конвертацію свідоцтв третіх країн для використання в Україні. У робочому семінарі взяли участь 14 представників ДАСУ.

Команда проєкту завершила рік робочим семінаром, присвяченим питанню експлуатантів третіх країн. Даний робочий семінар провів Річард Міллер (Richard Miller), старший технічний експерт UK CAA. Учасники ознайомились із законодавчим підходом ЄС, який застосовується до експлуатантів третіх країн, та провели огляд Регламентів ЄС №1139/2018 та №965/2012. Також, була розглянута імплементація Регламенту ЄС №425/2014 щодо схвалення експлуатантів третіх країн та Регламенту ЄС No 2111/2005, пов’язаного зі складанням списку авіаперевізників, яким заборонено здійснювати операції в межах Співтовариства.

З початку реалізації проєкту в 2019 році, консорціум співпрацює з авіаційним регулятором України з метою адаптації національних положень щодо льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу згідно норм EASA. Метою цих семінарів було надати персоналу ДАСУ розуміння основних процесів EASA в сферах льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу.

Учасників поділили на віртуальні класи із додатковими заходами безпеки для безпечного проведення даних діяльностей в умовах COVID-19.

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарта Коатс (Stuart Coates), e-mail: stuart.coates@caa.co.uk або за телефоном +44 330 138 2226.