SAFER-U проводить для ДАСУ та представників авіаційної галузі робочий семінар з питань затверджених навчальних організацій та тренінг з питань обмеження польотного часу

В червні проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС) провів робочий семінар для персоналу Державної авіаційної служби України (ДАСУ) та представників авіаційної галузі з питань сертифікації та нагляду за затвердженими навчальними організаціями (ATO) і тренінг з питань обмеження польотного часу (FTL).

22 червня авіаційні інженери та технічні інспектори з Державного агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA) розпочали чотириденний семінар з питань правил ЄС для затверджених навчальних організацій. Експерти пояснили правила Європейського агенства безпеки авіації Європейського Союзу (EASA), стосовно сертифікації та контролю організацій, які проводять навчання пілотів (АТО). Метою цього семінару було забезпечити, що в майбутньому всі українські АТО будуть сертифіковані та працюватимуть за тими самими стандартами безпеки, що і існуючи  європейські АТО.

Проведений Девідом Кемпбеллом, керівником підрозділу стандартів льотної експлуатації CAA Великобританії, тренінг з питань FTL надав персоналу ДАСУ та власникам сертифікатів експлуатантів в Україні усі аспекти імплементації правил, пов’язаних з FTL, включаючи прийнятні методи відповідності, сертифікаційні спеціфікації та інструктивні матеріали.

З початку реалізації проєкту у 2019 році консорціум співпрацює з авіаційним регулятором України з  метою адаптації національних положень з питань льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу згідно норм EASA. Оскільки ДАСУ має намір перейти на нові правила до кінця 2021 року, метою цих заходів було надати персоналу ДАСУ та представникам авіаційної галузі матеріали щодо імплементації правил, що стосуються обмеження польотного часу та затверджених навчальних організацій в рамках регламентів льотної експлуатації та ліцензування льотного екіпажу.

Загалом 45 учасників відвідали дані заходи. Учасники були розподілені на віртуальні класи із додатковими заходами безпеки для проведення безпечного навчання в умовах COVID-19.

«Оскільки наші партнери в Україні наближаються до переходу до регламентів ЄС  з питань льотної експлуатації та ліцензування льотного екіпажу, важливо, щоб ми надали персоналу ДАСУ та зацікавленим сторонам авіаційної галузі  правильні інструменти для забезпечення плавного переходу. Я хотів би подякувати нашим партнерам по консорціуму за співпрацю у підтримці ДАСУ у питаннях більш безпечного та сталого розвитку авіаційної системи в Україні», зазначив Річард Добсон, кервіник контракту для проєкту  SAFER-U.

 

 

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарт Коатс (Stuart Coates), email: stuart.coates@caa.co.uk  або за телефоном +44 330 138 2226.


Ця публікація була зроблена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За її зміст відповідає виключно консорціум трьох організацій: Міжнародне управління авіаційної влади Великої Британії, Державне агентство з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA) та Міжнародний та Іберо-Американський фонд з питань адміністративної та державної політики (FIIAPP), і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.