SAFER-U проводить робочі семінари для персоналу ДАCУ з питань нагляду EASA та регламенту MEL

В жовтні проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС), який фінансується Європейським Союзом, провів два робочих семінара для персоналу Державної авіаційної служби України (ДАСУ) з питань ролі Європейського агенства з безпеки польотів (EASA) та процесу розробки правил і семінар щодо переліку мінімального обладнання (MEL).

Два робочих семінара з питань організації та процессу розробки правил EASA провів Рікардо Хенова Гальван, ключовий експерт проєкту з сертифікації льотного екіпажу. У даних семінарах взяли участь 22 представника з управління льотної експлуатації (OPS), сертифікації персоналу (FCL), відділу авіаційної медицини (MED) та юридичного управління ДАСУ.

З початку реалізації проєкту в 2019 році, консорціум співпрацює з авіаційним регулятором України з метою адаптації національних положень щодо льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу згідно норм EASA. Метою цих двох семінарів було надати персоналу ДАСУ розуміння основних принципів EASA, його цілей та процесу розробки нормативних актів.

29 жовтня Ігнасіо Делікадо, старший технічний експерт Агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA) провів робочий семінар з питань переліку мінімального обладнання. В семінарі взяли участь  16 інспекторів та керівників від ДАСУ. Учасники обговорили Регламент (ЄС) 965/2012 та його застосування в різних сферах експлуатації. Також експерт пояснив модель управління, впроваджену AESA.

Учасників поділили на віртуальні групи із додатковими заходами безпеки для безпечного проведення усіх трьох заходів в умовах COVID-19.

«Ми дуже раді, що нам вдалося провести ці три семінари за нинішніх обставин пандемії. Важливо, щоб наші колеги з України мали добре розуміння регуляторної системи EASA та її імплементації до завершення проєкту. Ми продовжуємо співпрацювати з нашими партнерами для успішного прийняття регламентів EASA”, прокоментував Річард Добсон, менеджер з контраку SAFER-U.

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарта Коатс (Stuart Coates), e-mail: stuart.coates@caa.co.uk, або за номером +44 330 138 2226

Фото учасників семінару з питань ролі EASA та процессу розробки правил, 5 та 12 жовтня 2020 року