SAFER-U проводить робочі зустрічі з підтримки в питаннях конвертації AOC для вертольотів та літаків в Україні

В травні, червні та липні проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС) провів сет робочих зустрічей для персоналу Державної авіаційної служби України (ДАСУ)  з питань конвертації сертифікату експлуатанта (AOC) для вертольотів та літаків.

З початку реалізації проєкту у 2019 році консорціум співпрацює з авіаційним регулятором України з метою адаптації національних положень з питань льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу згідно норм EASA. Оскільки ДАСУ прийняла авіаційні правила щодо ліцензування льотних екіпажів та льотної експлуатаціії на базі Регламентів ЄС 1178/2011 та 965/2012, перехід на ці нові правила призначено на кінець 2021 року. Протягом цього періоду ДАСУ оцінить конвертаційні звіти експлуатантів вертольотів та літаків для видачі АОС відповідно до нових правил.

13 травня короткострокові експерти Анхель Чакон та Фернандо Бернал з Державного агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA) провели першу робочу зустріч з інспекторами ДАСУ з питань конвертації AOC для вертольотів. Після першої зустрічі відбулися ще дві робочі зустрічі у червні та у липні. Метою даних заходів було надати інспекторам ДАСУ матеріали щодо конвертації АОС вертольотів згідно нових стандартів.

Поряд із робочими зустрічами щодо конвертації AOC для вертольотів, короткострокові експерти проєкту, Енріке Монсон та Джон Хонторія з AESA провели чотири одноденні сесії з питань конвертації AOC для літаків. Метою цих сесій було підтримати зусилля ДАСУ в  конвертації AOC для літаків згідно нових правил.

Загалом 31 інспектор ДАСУ взяв участь у даному заході. Учасники були розподілені на віртуальні класи із додатковими заходами безпеки для проведення безпечного навчання в умовах COVID-19.

«Конвертація АОС відповідно новому звіду правил може вимагати від інспекторів ДАСУ оцінки змін, що впроваджуються експлуатантами. За підтримки експертів наш консорціум прагне надати інспекторам ДАСУ інструменти для забезпечення плавного переходу», прокоментував Ісмаель Гарсія Вейодрес (Ismael Garcia Villodres), ключовий експерт з льотної експлуатації проєкту SAFER-U.

 

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарт Коатс (Stuart Coates), email: stuart.coates@caa.co.uk  або за телефоном +44 330 138 2226.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ця публікація була зроблена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За її зміст відповідає виключно консорціум трьох організацій: Міжнародне управління авіаційної влади Великої Британії, Державне агентство з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA) та Міжнародний та Іберо-Американський фонд з питань адміністративної та державної політики (FIIAPP), і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.