SAFER-U проводить семінари для ДАСУ з питань нагляду за некомерційною повітряною експлуатацією

16 березня проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС) провів робочий семінар для персоналу Державної авіаційної служби України (ДАСУ) з питань нагляду- інспекції на пероні (RAMP) некомерційних повітряних експлуатацій моторних ПС іншої ніж складної конструкції та інших ніж комерційних повітряних експлуатацій (САТ).

Нагляд за авіацією загального призначення є викликом для будь-якого уповноваженого органу через різноманітність та кількість повітряних суден та обмеженість існуючих ресурсів. Робочі умови відрізняються у кожній країні, але існує низка загальних факторів, якими можна поділитися для підтримки процесу нагляду.

Під час проведення одноденного робочого семінару, Хуан Мартін Вісенте, короткостроковий експерт проєкту від Державного агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA), поділився з учасниками Програмою інспекції на пероні, яку використовує AESA. Учасники вивчили нормативно-правову базу, пов’язану з наглядом за NCO та плануванням інспекцій NCO,  процесом та подальшою обробкою данних. У даному семінарі взяли участь 13 представників.

З початку реалізації проєкту у 2019 році консорціум співпрацює з авіаційним регулятором України з  метою адаптації національних положень з питань льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу згідно норм EASA. Метою цього семінару було поділитися досвідом в рамках нагляду за некомерційними повітряними експлуатаціями моторних ПС іншої ніж складної конструкції для надання персоналу ДАСУ корисної практики та допомогти уповноваженому органу зрозуміти основні проблеми, пов’язані з інспекціями на пероні для експлуатацій,  інших ніж CAT.

Учасників розділили на віртуальні класи із додатковими заходами безпеки для безпечного проведення навчання в умовах COVID-19.

 «Я хотів би подякувати нашим іспанським партнерам за обмін досвідом щодо Програми інспекції на пероні. Надаючи розуміння нормативної бази для некомерційної повітряної експлуатації моторних ПС іншої ніж складної конструкції  та обмінюючись практичним досвідом, ми прагнемо надати підтримку нашим колегам в Україні у створенні власної програми спостереження за некомерційними експлуатаціями як частини добре функціонуючої системи нагляду за безпекою», зазначив Річард Добсон, контрактний менеджер проєкту  SAFER-U.

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарт Коатс (Stuart Coates), e-mail: stuart.coates@caa.co.uk або за телефоном +44 330 138 2226.