SAFER-U проводить семінари для ДАСУ з питань регламента, заснованого на показниках ефективності та з питань системи управління безпекою польотів

У лютому проєкт SAFER-U (Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС) провів два семінари щодо ролі інспекторів ДАСУ в рамках регламенту, заснованого на показниках ефективності та з питань системи управління БП для персоналу Державної авіаційної служби України.

Одноденний семінар щодо ролі інспекторів авіаційної влади в рамках регламенту, заснованого на показниках ефективності провів Карлос Артілес, старший експерт проєкту з Державного агентства безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії (AESA). У семінарі приняли участь 33 ДАСУ інспектора. Метою семінару була підтримка ДАСУ у посиленні компетенції у впровадженні системи нагляду, що базується на Регламенті, заснованому на показниках ефективності (PBR). Учасники визначили переваги PBR та питання, з якими можуть зіткнутися національні органи влади, намагаючись застосувати методи контролю, засновані на PBR. Дана тема також включала коротке ознайомлення з підготовкою персонала на основі фактичних даних (Evidence-Based Training).

Семінар заклав основи для Плану нагляду за експлуатантами літаків комерційного повітряного транспорту. Експерти проєкту тісно співпрацювали з представниками ДАСУ для збору та отримання інформації, необхідної для розробки Плану нагляду на основі фактичних даних. Імплементуючи цю нову процедуру нагляду, ДАСУ досягне процедурної гармонізації з Регламентом (ЄС) 965/2012, частина ARO (Вимоги до уповноваженого органу щодо льотної експлуатації).

В період з 8 лютого по 11 лютого Саймон Робертс, старший технічний радник UK CAA, провів чотирьох денний семінар з питань управління безпекою (SMS) для персоналу ДАСУ та українських власників сертифікатів експлуатантів (АОС). Метою семінару було надати підтримку ДАСУ у зміцненні компетенції у сферах льотної експлуатації та  сертифікації льотного екіпажу. Учасники розглянули питання управління ризиками безпеки, забезпечення БП та підвищення рівня безпеки польотів. Також, учасники обговорили Державну програму з безпеки польотів. Ця діяльність була впроваджена після семінару з питань SMS, частина 1, який проводився у грудні 2020 року. В даному заході взяли участь 32 учасника.

Учасників розділили на віртуальні класи із додатковими заходами безпеки для безпечного проведення семінарів в умовах COVID-19.

За додатковою інформацією звертайтесь до Стюарт Коатс (Stuart Coates), email: stuart.coates@caa.co.uk або за телефоном +44 330 138 2226.