Україна і Туреччина підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку безпеки цивільної авіації

10 червня 2019 року у м. Стамбул Голова Державіаслужби Олександр Більчук та виконуючий обов’язки Генерального директора Генерального директорату цивільної авіації Туреччини Бахрі Кесіці підписали Меморандум про взаєморозуміння між Державною авіаційною службою України та Генеральною дирекцією цивільної авіації Туреччини щодо розвитку безпеки цивільної авіації.

Цей Меморандум встановлює процедури співробітництва між Сторонами у сфері льотної придатності, включаючи схвалення типової конструкції виробів авіаційної техніки та змін до неї, підтримання льотної придатності, обмін обов’язковою інформацією з питань експлуатації, схвалення авіаційних тренажерів, авіаційного персоналу тощо.

Підписання Меморандуму відкриває доступ авіаційним виробам України на турецький ринок, скорочує час та фінансові навантаження на українського експлуатанта при використанні авіаційних виробів Туреччини.

Одним із аспектів підписання Меморандуму є те, що в подальшому відкриваються перспективи для укладення Двосторонньої міжурядової угоди з безпеки польотів між Україною та Турецькою Республікою.