Урочисте відкриття Академії Гостинності

Вперше в Україні стартує пілотний проєкт «Академія Гостинності» з підготовки добровільних помічників розвитку туризму столиці.  

Стратегія розвитку Києва до 2025 року передбачає туризм і сферу гостинності як пріоритетний напрям. Протягом останніх років здійснюється постійна робота виконавчої влади столиці України щодо промоції Києва як унікальної дестинації, що поєднала глибоку старовину з сучасними цікавинками мегаполісу, реалізуються масштабні проєкти промоції Києва в рамках офіційного туристичного  бренду столиці «Київ – місто, де все починається». Зокрема протягом останніх років активізувався фестивальний рух, набирає обертів подієвий, гастрономічний, медичний туризм. 

З метою зростання стандартів гостинності та туристичної привабливості столиці України з 2021 року впроваджується пілотний проєкт «Академія Гостинності», що спрямований на залучення громадськості до активної співпраці у сфері туризму, підготовці справжніх господарів міста, які завжди раді гостям і вміють фахово проконсультувати, порадити, супроводити кожного, хто завітав до столиці України

1 липня 2021 року за організації Управління туризму та промоцій КМДА відбулася презентація проєкту та оголошено про початок набору курсу підготовки добровільних помічників розвитку туризму столиці – до Академії Гостинності. Протягом кількох днів надійшли десятки заявок на участь у програмі. 

І вже 8 липня 2021 року відбулося урочисте відкриття першого навчального сезону Академії Гостинності. Це єдиний і поки що унікальний проєкт в Україні, спрямований на взаємодію влади і громади у сфері туризму, розроблений та реалізований Управлінням туризму та промоцій КМДА. 

Формування двох груп майбутніх волонтерів у сфері туризму проведено на основі конкурсу анкет та відеопрезентацій претендентів. Основним критерієм відбору конкурсна комісія, до якої увійшли фахівці Управління туризму і промоції КМДА, представники профільних асоціацій, громадські діячі та науковці, визначила наступні критерії: активний спосіб життя, зацікавлення у діяльності в інтересах промоції Києва як міста європейського туризму та у сфері гостинності, а також володіння іноземними мовами, зокрема англійською. 

І уже 8 липня відбулося урочисте відкриття. З нагоди запуску проєкту «Академія Гостинності» учасників привітали почесні гості. 

  • Марина Хонда, заступниця голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень, зазначила, що відповідно до Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, туризм і сфера гостинності є пріоритетними напрямами для столиці України. 

– Наша мета – це наближення до європейських стандартів в обслуговуванні гостей міста. «Академія» – це великий крок до покращення туристичного іміджу столиці. Пройде не так багато часу, і ви будете гордитися тим, що були першими на цьому шляху. 

  • Марина Радова, начальниця Управління туризму та промоції КМДА, зазначила, що відкриття Академії Гостинності є вимогою часу. Ця подія довгоочікувана і не відбулася б без підтримки керівництва КМДА і партнерів проєкту, зокрема Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, ГС «Всеукраїнська асоціація гідів» і кафедри країнознавства та туризму географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. 

– Ми запускаємо пілотний проєкт, який вперше впроваджується в цілому в країні. Тому будемо шукати правильних рішень, надійних порадників і з ними працювати на довготривалу перспективу. 

  • Альберт-Лейзер Фельдман, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, доктор психологічних наук, переконаний, що Київ має високий туристичний потенціал. Він приваблює іноземців, зокрема громадян Ізраїлю, і кліматом, і природними принадами, і гостинністю мешканців. 

– Знаєте чого бракує киянам? Посмішок. Як раз місія “Академії Гостинності” полягатиме у тому, щоб гостей зустрічали усміхнені обличчя українців, які люблять своє місто і вміють організувати супровід на найвищому рівні. 

Про важливість волонтерства у сфері туризму наголосила  Тетяна Грабан, директорка Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, громадська діячка. 

А Яніна Гаврилова, голова правління ГС «Всеукраїнська асоціація гідів», ознайомила команду першопрохідців із навчальною програмою, що включає заглиблення до історії та пам’ятних місць Києва, оволодіння практичними навичками у роботі добровільних помічників туристичної галузі Києва. 

Академії Гостинності дано старт, а в історії лишиться перше спільне фото її волонтерської команди.