ЄС розпочав новий проєкт з питань безпеки польотів в Україні

15 березня Державна авіаційна служба України та призначений Європейським Союзом консорціум офіційно запустили проєкт SAFER-U «Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС», що фінансується ЄС. Проєкт допоможе гармонізувати авіаційну нормативно-правову базу України зі стандартами ЄС та закласти основу для безпечної, ефективної та надійної авіатранспортної системи. Бюджет проєкту складає 2,5 млн євро. Проєкт триватиме три роки – з 2019 по 2021 рр.

«Всі українці заслуговують на безпечні та надійні авіатранспортні послуги, і ЄС сповнений рішучості сприятиме цьому. Потужна законодавча база допоможе Україні отримати більше соціально-економічних переваг, які може принести авіаційна галузь», − прокоментував Посол Хюг Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні.

В перший рік реалізації проєкту експерти перевірять чинне авіаційне законодавство на відповідність базовим регламентам Європейського агентства з безпеки польотів ЄС (EASA) №1139/ 2019, ЄС №965/2012 та ЄС №1178/2011. Після цього розпочнеться вдосконалення нормативно-правової бази відповідно до стандартів ЄС. Зокрема, проєкт SAFER-U допоможе вдосконалити правила безпеки польотів в сферах льотної експлуатації та сертифікації льотного екіпажу. Всі зареєстровані українські авіакомпанії, навчальні організації та льотний екіпаж повинні будуть відповідати новим стандартам. Експерти проєкту забезпечать підготовку персоналу Державної авіаційної служби України та авіаційної галузі з метою підвищення рівня знань, компетенцій та обізнаності щодо правил та практик ЄС.

Реформа транспортного сектору в Україні стане кроком до Угоди про Спільний авіаційний простір. Це дозволить зареєстрованим авіакомпаніям ЄС та України виконувати прямі рейси між будь-якими аеропортами ЄС та України, створювати нові можливості для авіакомпаній, робочі місця, сприяти економічному зростанню, торгівлі та розвитку мережі повітряного транспорту. Підвищення конкурентоспроможності також принесе користь авіапасажирам в Україні, забезпечить кращий вибір, кращу ціну та захист прав споживачів під час польотів.

Проєкт SAFER-U реалізує консорціум, який складається з трьох організацій двох країн: міжнародного офісу Управління цивільної авіації Великої Британії, Агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії та Міжнародного та Іберо-американського фонду державного управління та громадської політики.

«Ми раді очолити цей важливий проєкт і працювати разом з двома поважними європейськими організаціями з Іспанії. У тісному співробітництві з ЄС та нашими партнерами-регуляторами в Україні, консорціум повною мірою сприятиме розвитку системи нагляду за безпекою польотів та реформуванню авіатранспортного сектору в Україні», − зазначила Марія Руеда, керуючий директор міжнародного офісу Управління цивільної авіації Великої Британії.

Довідкова інформація:

Міжнародний офіс Управління цивільної авіації Великої Британії (CAAi) − підрозділ технічного співробітництва Управління цивільної авіації Великої Британії, очолює консорціум. СААі засновано в 2007 році для того, щоб допомоги авіаційним організаціям розробляти та впроваджувати найкращі зразки законодавчих ініціатив та відповідати міжнародним стандартам.

Агентство з безпеки польотів та авіаційної безпеки (AESA) – авіаційне агентство Іспанії, яке здійснює нагляд за дотриманням стандартів цивільної авіації в країні і забезпечує технічне співробітництво з третіми країнами для сприяння та вдосконалення безпеки польотів, авіаційної безпеки та конкурентоспроможності авіаційного сектору.

Міжнародний та Іберо-американський фонд державного управління та громадської політики (FIIAPP) − державна організація, що входить до системи міжнародного співробітництва Іспанії. Її мета – вдосконалення інституційної структури та функціонування державної системи за допомогою проектів, які сприяють обміну досвідом між адміністраціями.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до контактної особи- Stuart Coates: stuart.coates@caa.co.uk або тел. +44 1293 573562