Звіт про результати публічного громадського обговорення проекту Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури щодо льотної експлуатації в цивільній авіації»

14 грудня 2017 року Державіаслужба провела громадське обговорення проекту Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури щодо льотної експлуатації в цивільній авіації». Під час обговорення  розглянуті  процедурні  питання  щодо  проекту Авіаційних правил України (АПУ) «Технічні вимоги та адміністративні процедури щодо льотної експлуатації в цивільній авіації» з представниками експлуатантів повітряних суден. Під час заходу учасники обмінялись думками щодо положень запропонованого проекту з урахуванням  Регламенту Європейської Комісії від 05 жовтня 2012 року (EU) № 965/2012, яка регулює вимоги щодо експлуатації  повітряних суден спільноти. При обговорення були присутні представники експлуатантів  у кількості 52 особи.

Під час обговорення були визначені основні питання, що турбують громадськість:

  1. Представники утримувачів сертифікатів експлуатанта зазначили необхідність уточнення переліку документів конвертаційного звіту для отримання нової форми сертифікату.
  2. Зазначено необхідність наявності посилань на Регламенти Європейської Комісії.
  3. Також були обговорені терміни введення в дію нових АПУ та перехідний термін для підготовки установчої та звітної документації.

Всі присутні висловили побажання найскорішого введення даних авіаційних правил в Україні.

За результатами обговорення учасники прийняли рішення, що для більш ефективного діалогу та розуміння рівня вимог запропонованого проекту АПУ необхідна більш активна участь фахівців цивільної авіації України з  наданням своїх пропозицій у письмовому вигляді.